2011
10.9. | ČKRR-Orlík | Sue Cameron-Codognotto | champion | V4, 1. Place BEST Movement, 2. Place nejlepší plemeník |
21.8. | MVP Leipzig | champion | V1 CAC VDH, club CAC DZRR, CACIB, BOB, BIG III. , VDH Sieger Leipzig 2011 | |
20.8. | NVP Leipzig | V. Petrova-Grigorova | champion | V4 |
23.7. | MVP Split | Damir Skok | champion | V2 Res. CAC |
21.7. | NVP Split | Ann Ingram | champion | V2 Res. CAC |
22.7. | MVP Split | Kerstin Nilsson | champion | V2 Res. CAC |
21.7. | NVP Split | Olga Šinko Kupryanova | champion | V |
19.6. | MVP Klagenfurt | Monika Blaha | champion | V3 |
18.6. | MVP Klagenfurt | Jarmer Sigrid | champion | V2 Res. CACA |
15.5. | MVP Bratislava | Štefan Šinko | Open | V1 CAC, CACIB |
14.5. | MVP Bratislava | open | VG | |
1.5. | MVP Timisoara | Urosevlc Millvoje | champion | V1 CAC |
30.4 | MVP Timisoara | Štefan Štefík | champion | V1 CAC, Res. CACIB |
19.3. | NVP Nitra | Mgr. Viera Staviarská | open | V1 CAC |
26.2. | MVP Graz | Erwin Deutscher | open | V3 |
2010
MVP Kassel | champion | V | ||
MVP Kassel | Champion | V4 | ||
2.10. | KV KRGS | Ewa Greg | champion | V4 |
5.9. | KV ČKRR | champion | V1 CAC | |
22.8. | NVP Leipzig | champion | V3 | |
21.8. | MVP Leipzig | champion | V2 Res. CAC VDH | |
25.7. | SV Elza | champion | V2 Res. CAC VDH, Res. CAC Elza | |
24.7. | KV Elza | champion | VG 4 | |
13.6. | MVP Klagenfurt | champion | V1 CACA | |
12.6. | MVP Klagenfurt | open | V1 CACA | |
5.6. | NVP Klatovy | M. Viktorinová | champion | V1 CAC |
16.5. | SV KCHRR | J.P. Achtergeal | champion | V1 CAC |
15.5. | KV KCHRR | Jan Coppens | open | V3, 3. Place best movement |
10.4. | MVP Wieselburg | champion | V1 CACA, Res. CACIB | |
Nitra | champion | V | ||
6.3. | MVP Graz | open | V1 CACA | |
6.2. | MVP Brno | champion | V2 Res. CAC, Res.CACIB | |
23.1. | NVP Trenčín | champion | V4 | |
8.1. | NVP Olomouc | MVDr. Fr. Šimek | champion | V3 |
2009
6.12. | Kassel | G. Schicker | open | V |
5.12. | Kassel | Open | V3 | |
7.11. | MVP Praha | Vladimír Piskay | Champion | V1 CAC, Res. CACIB |
11.10. | RR World speciality show 2010 | Timoty Finney | champion | V |
10.10. | SKCHR club show 2009 | F. Zimmermann | champion | V |
4.10. | MVP Arad | Štefan Šinko | champion | V2 Res. CAC, Res. CACIB |
3.10. | MVP Arad | Champion | V2 Res. CAC, Res. CACIB | |
13.9. | MVP Kecskemét | Czegledi Attila | Open | V1 CAC, CACIB |
12.9. | MVP Kecskemét | Tarján Annamaria | Open | V1 CAC, Res. CACIB |
18.7. | Oberwart | M. Blaha | champion | V3 |
17.5. | ČKRR Hustopeče | V. Staviarská | intermediate | V1 CAC |
9.5. | KCHRR Žebětín | J. Hejda | champion | V2 Res. CAC, 1. Place best movement |
8.5. | SKCHR Lomnistá | M. Viktorinová | intermediate | V1 CAC, club CAC, 3. Place best head male, 1. Place best movement |
4.5. | NVP Pápa | Czeglédi Attila | intermediate | V1 CAC BOB |
3.5. | NVP Bán. Bystrica | M. Bíroš | champion | V2 Res. CAC |
2.5. | MVP Praha | S. Janická | intermediate | V1 CAC, Res. CACIB |
4.4. | NVP Ostrava | M. Viktorinová | intermediate | V1 CAC, Národní vítěz, BOB, BIG V. |
28.3. | Nitra | intermediate | VG 1 | |
8.2. | MVP Brno | open | V2 Res. CAC | |
7.2. | MVP Brno | Erdos Laszlo | intermediate | V2 Res. CAC |
25.1. | MVP Sofia | intermediate | V1 CAC, Res. CACIB | |
24.1. | MVP Sofia | Yuri Gergel | intermediate | V1 CAC, Res. CACIB |
2008
7.12. | MVP Wels | open | V2 Res. CACA | |
6.12. | MVP Wels | Intermediate | G3 | |
30.11. | RRCD-Annaberg Buchholz | Intermediate | V1 CAC VDH, CAC RRCD | |
29.11. | RRCD-Annaberg Buchholz | intermediate | V1 CAC VDH | |
15.11. | MVP Praha | E. Balogh Zsuzsana | junior | V1 CAJC |
27.9. | Tulln | R. Spo“rr | junior | V3 |
21.9. | KCHRR Jičín | O. Vondrouš | junior | V1 CAJC, 1. place best movement, 3. Place best head |
15.9. | MVP Leipzig | Intermediate | V1 CAC DCHA-VDH, CAC RRCD | |
14.9. | NVP Leipzig | Intermediate | V4 | |
7.9. | Skchr-Piatrová | S. Janická | intermediate | V2 Res. CAC, Res. Club CAC |
31.8. | RRCO“ – Ko“nigstetten | J. Boyd | junior | V3 |
24.8. | MVP Innsbruck | junior | Vg2 | |
23.8. | MVP Innsbruck | junior | V2 | |
17.8. | MVP Bratislava | V. Staviarská | junior | V3 |
16.8. | MVP Bratislava | M. Musial (PL) | junior | V3 |
27.7. | Split | Mile Aleksoski (MK) | junior | V1Bestjunior,Junior BOB |
26.7. | Split | Per Iversen (N) | Junior | V1 Best junior, Junior BOB |
25.7. | Split | Andrew Brace (UK) | Junior | V1 Best junior, Junior BOB |
24.7. | Split | Petru Montean (RO) | Junior | V1 Best junior, Junior BOB, BOB |
20.7. | ELZA-Bad Wildungen | junior | V2, Res. Jun. CAC Elza | |
19.7. | MVP Ml. Boleslav | M. Viktorinová | junior | V1 CAJC |
15.5. | MVP Erfurt | H. Mu“ller | junior | VG4 |
14.5. | MVP Erfurt | G. Schicker | junior | V2 Res. Jun. DCHA-VDH, Res. Jun. CAC-RRCD |
7.6. | MVP Nitra | junior | V1 CAJC, BOB | |
6.6. | NVP Senec | Štefan Šinko | junior | V1 CAJC, BOB |
31.5. | MVP Salzburg | Angela Dohnal | junior | V2 |
17.5. | MVP Bratislava | junior | V2 | |
16.5. | SKCHR – Piatrová | E. Balogh Zsuzsana | junior | V2, Res. Club CAC, 3. Place best movement, 1. Place best head |
10.5. | KCHRR – Žebětín | Mgr. V. Herian | junior | V3, 1. Place best movement |
4.5. | Bánská Bystrica | junior | V | |
27.4. | MVP Miskolc | E. Balogh Zuzana | junior | V2 |
26.4. | MVP Miskolc | B. Csaba | junior | V2 |
12.4. | MVP Wieselburg | E. Hammerschmidt | junior | V3 |
22.3. | MVP Praha | S. Janická | junior | V3/14 |
8.3. | MVP Graz | R. Spo“rr | junior | V1 Jugendbester, junior BIG II. |
9.2. | MVP Brno | Janusz Opara | dorost | VN 1 |
26.1. | NVP Třenčín | L. Fintorová | dorost | VN1 BIS puppy |
11.1. | NVP Olomouc | MVDr. F. Šimek | dorost | VN1, BIS IV. |
2007
29.9. | KCHRR Jičín | M. Musial (PL) | baby | VN 2 |