LITTER – K

 “K” litter

D.O.B.: 19.5.2018

Born 5 puppies (2 boys/3 girls), 1/1 ridgeless, no excesive white, no DS, no kinked tails or hernia


Name Country HD ED OCD  other
Blue boy – KISS ME ROMEO SZ NL

A/A

0/0 neg/neg full scissor bite
Green boy – KENZO TIGER SZ CZ A/A 0/0 results x-rays are unofficial ridgeless
Red girl – KEEP´N MY HEART EMMA SZ CZ A/A 0/0 neg/neg full scissor bite
Pink girl – KISS FROM MALEFICENT SZ SWE A/A 0/0 not x-rayed full scissor bite
Orange girl – KIRA´S ANGEL SZ CZ A/A 0/0 results x-rays are unofficial ridgeless – full scissor bite

KISS ME ROMEO SZ KENZO TIGER SZ KEEP´N MY HEART EMMA SZ KISS FROM MALEFICENT SZ KIRA´S ANGEL SZ

 

Maanhaar Primo-Creatus Fateful Benjamin

Elangeni Braveheart Rules Elangeni Pink Floyd
Skiska Lunatic Cafe
Maanhaar Primo-Creatus Bahati Della Nila Fibi Myollnir Kyala
Podarok iz Afriki Oriel Valeri

Emma True Angel Slunce Zambezi

Amber Grand Star Qwandoya Heshima ya Kimba Grand Aquarius
Bayo Kabo Slunce Zambezi
Rex Ventors Trinity Tolasana´s Sitanka
Rex Ventors Iving

Info

Pro můj „K“ vrh jsem vybrala psa narozeného ve Finsku v chovatelské stanici Maanhaar Primo-Creatus. Vrh ze kterého Benjamin pochází jsem sledovala už od narození. Narodilo se 9 štěňátek, z toho byli jen 2 kluci a pouze jedno štěňátko mělo posun korunek. Bylo pro mne velkým a milým překvapením, že právě chlapeček byl importován do česka. Měla jsem tak možnost sledovat Benjamina od jeho prvních výstavních krůčků a sledovat tak jeho vývoj a pro mne velmi důležitou povahu. Jeho otcem je velmi úspěšný pes Elangeni Braveheart Rules „EROS“ importovaný z Australie. Tento pes byl pro mne snem, který nebylo možné uskutečnit. Vše je osud a nyní jsem šťastná, že mi šel právě osud takto naproti.

 

 

 

 

  Elangeni Braveheart Rules

father of Benjamin

Benjamin je mladý a zdravý pes střední výšky červěně pšeničné barvy, který si vás získá na první pohled. Je úžasnou kombinací obou rodičů, kde získal opravdu z obou jen to nejlepší. Má krásnou samčí hlavu s velkým tmavým okem a milým výrazem. Jeho dlouhý silný krk přecházejcí ve velmi prostorný a hrudník, který je perfektně doplněn o výborně zauhlenou lopatku, je snem v chovu mnoha z nás. Mezi Banjaminovy největší přednosti patří jeho výrazné předhrudí a perfektní horní i dolní linie. Co vás ale opravdu uchvátí je jeho volný a dynamický pohyb s nádherným dlouhým krokem. Benji je za každé situace šťastný pes na kterém je vidět jak neskutečně miluje svoji paničku. Věřím, že pro jeho majitelku je opravdu „fateful“ a já věřím, že bude i pro mne.

Maanhaar Primo-Creatus

Fateful Benjamin

(father of puppies)

Jsem nadšená, že já a moje stanice patříme do výběru stanic, které mají to štěstí a možnost Benjiho použít pro svůj chov. Moc ti za to děkuji Ali

 

Maminkou tohoto vrhu je naše milovaná Ambi. Ambi je štěňátko z mého „E“ vrhu, nejúžasnější holčička, kamarádka na dobré i zlé dny, vždy připravená rozdávat lásku a radost všem kolem sebe.

Ambi je dcerou naší Trinity (ze světoznámé CHS Rex Ventors ze Švédska) a Ambera, vnuka mojí první RR holčičky Assy. Assa byla největší srdcová záležitost, nejhodnější holčička na světě a nejvěrnější přítel. Je až neskutečné jak se dědí povaha a já jsem šťastná, že Ambi je v povaze věrnou kopií její prababičky.

Ambi je maminkou našeho „H“ vrhu, kde se narodilo 9 štěňátek (1 bohužel zemřelo po porodu), všechna štěňátka plnochrupá, bez alergií a z toho 5 štěňat podstoupilo rentgenologické vyšetření s perfektními výsledky: HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LTV neg., SA neg.

2 z nich jsou úspěšní výstavní psi: JBIS, Ch. , Jch. Highway to Hell Slunce Zambezi “TEO” a Ch.,Jch. Hera The Goddess of Slunce Zambezi “HERA”

       
       
       

 

Ambi je krásná holčička, která vyhrála mnoho výstav a mnoho titulů. Nejvíce si však vážíme těch od uznávaných rozhodčích (specialitů na RR) jako např. BOS od Jan Coppens na IHA Praha, BOB od Jean Pierre Achtergael a BOB od Liliane De Ridder Onghena na dvoudenní klubové výstavě KCHRR v r. 2015, kde bylo přihlášeno více než 120 RR. Také získala BOB na klubové výstavě KCHRR od české rozhodčí V. Černoubové v r. 2017 , 2x BOS od E. Hammerschmid na klubové výstavě ČKRR a na IDS Oberwart a BOS od Vanessa Moyano na klubové výstavě ČKRR, kde bylo přihlášeno více než 200 RR. Která nám však zůstane navždy vryta do paměti bylo získání titulu JUNIOR WORLD WINNER na WDS v Budapesti v r. 2013.

       
       

 

Spojením Ambi a Benjiho bych si přála ještě více zakódovat perfektní předhrudí a hloubku hrudníku, také pevná záda a dynamický prostorný pohyb. Věřím také v udržení skvělých povah, které jsou nejdůležitější jak pro majitele nestandardních pejsků, tak i pro chovatele a jejich další záměry.

       

Zde můžete sledovat vývoj štěňátek v Ambinčině bříšku